870x350pix_just-images

 

Firma Suunto ogłasza wezwanie do zwrotu bezprzewodowych mierników ciśnienia w butli Suunto i czujników Suunto Tank POD

Firma Suunto zidentyfikowała potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa w przypadku bezprzewodowych mierników ciśnienia w butli Suunto i czujników Suunto Tank POD, które bezprzewodowo przekazują bieżące informacje na temat ciśnienia w butli do kompatybilnych komputerów nurkowych Suunto. Zgłoszono nam, że doszło do dwóch osobnych przypadków, kiedy zewnętrza obudowa bezprzewodowego miernika ciśnienia w butli Suunto uległa uszkodzeniu podczas standardowego sprawdzania ciśnienia na powierzchni.  Pomimo tego, że zgłoszono jedynie dwa przypadki, istnieje potencjalne ryzyko doznania urazów przez użytkownika w wyniku rozerwania urządzenia.

Bezpieczeństwo nurków to najwyższy priorytet firmy Suunto. Z tego powodu firma Suunto zdecydowała się wezwać klientów do zwrotu bezprzewodowych mierników ciśnienia w butli Suunto i czujników Suunto Tank POD.

Wszystkich klientów, którzy posiadają bezprzewodowy miernik ciśnienia w butli Suunto lub czujnik Suunto Tank POD, prosimy o przyniesienie lub przesłanie ich do najbliższego autoryzowanego sprzedawcy Suunto lub centrum serwisowego Suunto w celu kontroli i modernizacji. Sam proces modyfikacji jest bezpłatny dla wszystkich klientów. Nie wolno używać produktów objętych niniejszym wezwaniem bez dokonania ich modernizacji.

Firma Suunto serdecznie przeprasza za wszelkie niedogodności związane z opisaną sytuacją. W ramach usługi uzupełniającej, firma Suunto bezpłatnie wymieni w urządzeniach baterie oraz udzieli rocznej gwarancji od daty kontroli w przypadku wszystkich zmodernizowanych produktów.

Identyfikacja wszystkich produktów, których dotyczy niniejsze wezwanie:

Bezprzewodowy miernik ciśnienia w butli Suunto

 • nr SS019098000 oraz SS005397000 (nr katalogowy produktu) BEZPRZEWODOWY MIERNIK CIŚNIENIA W BUTLI SUUNTO
 • Obudowa bezprzewodowego miernika ciśnienia w butli SUUNTO ma kształt stożka i wykonana jest z czarnego plastiku — na górnej jej części znajduje się napis SUUNTO, FINLAND.
 • Starszy model ma czarną plastikową podstawę. Nowy model ma przeźroczystą plastikową podstawę z diodą LED.
 • Rozmiar: średnica około 4 cm, długość około 8 cm
 • Produkty kompatybilne: Suunto D4i, D4i Novo, D6i, D6i Novo, D9, D9tx, DX, Vytec, Vytec DS, Vyper Novo, HelO2, Vyper Air.

Czujnik Suunto Tank POD

 • Czujnik nr katalogowy  SS020306000 SUUNTO TANK POD
 • Obudowa czujnika Suunto Tank POD z wydrukowanym na szaro napisem SUUNTO TANK POD, MADE IN FINLAND wykonana z czarnego plastiku ma kształt stożka, a jej podstawa jest przeźroczysta.
 • Rozmiar: średnica około 4 cm, długość około 8 cm
 • Produkty kompatybilne: Komputer nurkowy Suunto EON Steel.

Co zrobić jeśli posiadasz bezprzewodowy miernik ciśnienia w butli Suunto lub czujnik Suunto Tank POD

 1. Nie używaj produktów, których dotyczy niniejsze wezwanie bez dokonania modernizacji.
 2. Dostarcz produkt(y) do najbliższego autoryzowanego sprzedawcy lub centrum serwisowego firmy Suunto – Techniki Podwodnej w celu kontroli i modernizacji. . Można również  skorzystać ze Zgłoszenie serwisowe online  .Niestety na chwilę obecną nie możemy Państwu zwrócić kosztów przesłania urządzeń do nas. Staramy się to wynagrodzić wymianą baterii i przedłużeniem gwarancji na 1 rok niezależnie od wieku transmitera.
 3. Po otrzymaniu zmodernizowanego(-ych) produktu(-ów), zarejestruj go(je) na stronie MySuunto, aby otrzymać roczne wydłużenie gwarancji od dnia kontroli.

Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane opisaną sytuacją i dziękujemy za współpracę.

 

WAŻNE:

Do POBRANIA: formularz zwrotu, który prosimy dołączyć do transmitera: APPENDIX 2F – Informacja o kliencie

 

Na kanale YouTube Suunto można obejrzeć krótkie filmy instrukażowe:

 

Podłączenie transmitera po modyfikacji bezpośrednio do pierwszego stopnia automatu oddechowego:

Podłączenie transmitera po modyfikacji poprzez wąż wysokiego ciśnienia: